Hotmail hesabımı kapatmak / silmek istiyorum

Hotmail hesaplarınızı kapatmanız gerekiyorsa, hatakodlari.com da yayımladığımız bu yazımızda işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi göreceksiniz. İşlem oldukça basit.

Önemli: Windows Live’e, diğer Microsoft hizmetlerine veya bu oturum açma adını kullandığınız başka herhangi bir siteye verdiğiniz kişisel bilgileri silmek için, hesabınızı kapatmadan önce bu sitelerde oturum açın ve bilgileri silin. Hesabınızı kapattıktan sonra bu sitelere erişemezsiniz.

Öncelikle, silmek istediğiniz hesap için şuradan oturum açın;

http://account.live.com/?mkt=tr-tr

Giriş yaptıktan sonra, ek seçenekler altında bulunan hesabı kapat a tıklayın.

Açılan sayfada en altta bulunan kimlik doğrulama kısmı göreceksiniz. Herhangi bir bilgi gerekmiyor. Saadece mevcut şifrenizi yazın yeterli.

Hesabınızı kapatma işleminiz alınır. 30Gün içerisinde hesap tekrar oturum açılarak aktifleştirilebilir. Eğer 30gün sonunda oturum açılmamış ise, hesap komple silinerek tekrar kayıt edilebilir duruma gelecektir.

Ayrıca unutmayın, hesabınız kapatıldığında;

 • Kimlik bilgileriniz (e-posta adresi ve parola) kalıcı olarak silinecek.
 • Windows Live kayıtlı bilgileriniz kalıcı olarak silinecek.  Kayıtlı bilgileri görüntüleyin
 • Windows Live’da, diğer Microsoft hizmetlerinde veya bu oturum açma adını kullandığınız başka herhangi bir sitede oturum açamayacaksınız.
 • Microsoft’a sağlamış olabileceğiniz bilgilerin bir bölümü otomatik olarak silinmeyecek. Kişisel bilgilere nasıl erişileceğini öğrenmek için, Microsoft Gizlilik Bildirimi’ne bakın.
 • Windows Live Messenger’daki ve Microsoft e-postasındaki (Windows Live Hotmail) kişilerinize erişimi kaybedeceksiniz.
 • İlişkilendirilen çocuk hesaplarınız varsa, çocuk hesaplarına verdiğiniz tüm izinler iptal edilecek ve artık bu çocuk hesaplarını yönetemeyeceksiniz.
 • Artık bu e-posta adresiyle ilişkilendirilmiş hiçbir bülteni, haber güncelleştirmesini ve diğer ücretsiz abonelikleri almayacaksınız

30 yorum

 1. Ersel,

  Üstte zaten hotmail hesabını nasıl silebileceğini anlattık 🙂

 2. önceden üye olduğum sitelerden sürekli mesaj almaktan sıkıldım.en iyisi yeni bir msn adresi 🙂

 3. bu hesabımın kapatışlmasını ıstıyorum baskalrınca kotu amacla kullanıldıgı ıcın

 4. Hotmail hesabı kalıcı olarak silinince önceden üye olunan sitelerin (trendyol vs.) veri tabanından e-posta adresi silinir mi? Yoksa bilgilerim onlarda mevcut olarak kalır mı? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

 5. e posta hesabınada erişemiyorum skype hesabına da ama öyle görünmesi beni rahatsız ediyor ya nasıl kapatabilirim?

 6. Ben hesabımı çok uzun bir süre önce açtığım için içindeki bütün bilgileri ve şifremi unuttum. hesabımı bloke edip aynı isimle bir daha açmak istiyorum. lütfen yardımcı olur musunuz?

 7. benim hesap çok uzun zaman önce yaklaşık 3 sede oldu girmiyorum hesap plok oldu lutfen hasap kapatın tekrar açmak istiyorum sateni 2.5 yıldan sonra girilmeyen kapatıyorsunuz lutfen gereyi yapaın

 8. hatalı sifremi girdiğim için acamıyorum kapatılmasını istiyorum

 9. adıma kayıtlı olan hesini kapatmak istiyorum yeniden bir hesap açmak istiyoum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir